Як полегшити почуття самотності – рекомендації психотерапевта

Тема статьи

Кожна людина хоча б раз у житті стикалася з почуттям самотності. Воно може виникнути раптово або бути постійним супутником. У будь-якому випадку необхідно навчитися помічати цей фактор і правильно з ним працювати. І навряд чи хтось допоможе у цьому краще, ніж професійний психотерапевт. Саме він підкаже, як впоратися з почуттям самотності. Нижче наведено деякі основні рекомендації.

Прийняти власні почуття

Як і з будь-якими іншими емоціями, з відчуттям самотності неможливо впоратися, якщо не визнавати його. Таке відчуття – сигнал необхідності прийняти власну вразливість. Помічаючи зміни у своєму емоційному стані, ви вже робите перший крок, щоб відчути себе краще.

Шукати спілкування

Варто підтримувати зв’язок з довкіллям через соціальні мережі й месенджери. Це дозволить вирівняти емоції. Необов’язково писати тільки близьким – використовуйте будь-яку можливість, щоб познайомитися з новими людьми.

Прогулюватися

Ще один спосіб перезавантажитися – відвідати гарний парк або просто подихати свіжим повітрям. Дослідження показують, що прогулянки зменшують симптоми тривоги та депресії, підвищують настрій. До того ж там ви можете познайомитися з кимось, зав’язати розмову з незнайомцем. Спілкування з людьми наживо відвертає від поганих думок і змушує перемикнути увагу. Під час прогулянки поспостерігайте за тим, що відбувається навколо, і спробуйте відчути себе частиною навколишнього світу. Почуття самотності відразу відступить.

Знайти причину свого стану

На думку психотерапевта, наші почуття не є кінцевими, вони є частиною нашого досвіду. І щоб не страждати від відчуття самотності, важливо зрозуміти, з чим саме воно пов’язане – з минулим, сьогоденням або майбутнім.

Усвідомлення того, звідки береться почуття, допоможе грамотно його опрацювати. Якщо все в минулому, слід максимально сфокусуватися на своєму житті в сьогоденні. А якщо відчуття самотності з’являється, коли ви думаєте про майбутнє, це зазвичай тривога, яку можна перемогти позитивними афірмаціями.

Відкрити для себе нове хобі

Коли людина зайнята, їй набагато простіше заглушити негативний внутрішній монолог, який багато в чому сприяє відчуттю смутку й ізольованості. Ви можете зайнятися чим, що раніше було вам не властиво, або що ви ще не робили. Це може бути малювання, спів, танці, вишивка, готування. Заодно це допоможе вам знайти нові знайомства.