Як впоратись з порушеннями сну: поради, що покращать якість вашого життя

Тема статьи

Безсоння — це проблема, з якою стикається більшість дорослих людей. Погана якість сну негативно позначається на фізичному та психологічному здоров’ї. Постійна втома протягом дня, проблеми з серцем та судинами, зайва вага і навіть депресія — це лише незначна частина ускладнень, що виникають через неможливість якісного відпочинку в нічний час.

Але цього можна уникнути, якщо своєчасно встановити правильний діагноз та розпочати ефективне лікування. Про те, звідки береться безсоння, та як знайти ключ до цієї проблеми, поговоримо далі.

Що таке безсоння та в чому причини виникнення цього стану

Безсоння — це стан, при якому вам складно заснути або ви постійно прокидаєтесь посеред ночі.

Існує два види безсоння:

  1. Короткочасне (гостре) — причинами таких порушень сну часто являються ті чи інші стресові ситуації: проблеми на роботі, негаразди в особистому житті тощо. Як правило, таке безсоння триває до трьох місяців і минає само собою, коли людина справляється с пережитим стресом.
  2. Хронічне — безсоння вважається хронічним, якщо воно проявляє себе не рідше трьох разів за тиждень протягом трьох чи більше місяців.

Існує безліч причин порушення сну. Це може бути постійний стрес чи хронічна перевтома, тривожний чи депресивний стан. На якість сну можуть негативно впливати такі несприятливі умови, як зовнішній шум, надмірне освітлення, незручне ліжко. Часто безсонням страждають люди, які зловживають наркотичними речовинами чи алкоголем.

Дієві способи боротьби з безсонням

Щоб відновити сон, спробуйте дотримуватись наступних рекомендацій:

  • лягайте спати і прокидайтесь в один і той же час (навіть у вихідні);
  • спробуйте розслабитися перед сном: почитайте, послухайте спокійну музику, прийміть душ;
  • використовуйте зручну подушку та матрац;
  • створіть у спальні затишну атмосферу: встановіть комфортну температуру, позбавтеся від сторонніх шумів, приглушіть світло;
  • не менше ніж за 30 хвилин до сну відкладіть подалі телефон та інші гаджети;
  • не вживайте перед сном каву та алкогольні напої.

Важливо! Якщо дотримання цих правил протягом декількох тижнів вам не допомогло, обов’язково зверніться до лікаря. Розпочати можна з консультації звичайного терапевта. Якщо ж ви розумієте, що переживаєте складний період, і причиною ваших розладів сну являється стрес, варто звернутись за допомогою до психолога чи психотерапевта.

Будьте уважні до себе, не залишайтесь наодинці зі своїми проблемами. І пам’ятайте, що успіх лікування безсоння багато в чому залежить саме від вашого настрою.