Кризи сімейного життя: як їх подолати та зберегти шлюб

Тема статьи

Коли ви створюєте сім’ю, то мрієте про міцні й щасливі відносини, які триватимуть довго, а то й вічно. Але, на жаль, кризи неминучі. Хоча це далеко не вирок відносинам, а тільки перевірка того, чи готові перейти на наступний щабель сімейного щастя.

Криза 1-2 років сімейного життя

Перші проблеми починаються після першого року спільного життя. Пов’язані вони з тим, що до цього подружжя все ще намагалося показати себе з найкращого боку. Але приблизно через рік турботи про домашнє вогнище стають нудним побутом.

І всі ці дрібниці можна було б пережити, але, якщо розглядати стандартний розвиток подій, то пару чекає перше серйозне потрясіння – народження дитини. І ось тут вже дійсно трапляється справжня криза. Молода мама змушена зіткнутися зі зміною звичного способу життя, а тато зустрічається з потоком негативу дружини.

Як пережити: 

  1. Приготуватися заздалегідь до освоєння нових ролей.
  2. Обговорити розподіл обов’язків до народження малюка. 
  3. Усвідомлювати, що народження дитини – це не просто радісна подія, а й серйозний етап у житті сім’ї, який багато чого змінить.
  4. Бажано організувати мамі допомогу з малюком, щоб у неї залишався час на відпочинок. 

Головне завдання пари в цей момент – налаштуватися на взаємну підтримку й переглянути уклад сім’ї з урахуванням того, що тепер вас стало троє. 

Криза 3-5 років сімейного життя

У цей період сім’я стикається з випробуванням – знайомство з соціумом. Дитина йде у дитячий сад. І якщо раніше всі комунікації потрібно було вибудовувати між собою, тут з’являються правила й вимоги ззовні. Батьків чекає ще одне випробування – адаптуватися до нових реалій.

Слід ставити відносини між подружжям на перше місце. Стежити за тим, щоб вони не зводилися виключно до обговорення «дитячих» тем. Долати проблеми варто за допомогою домовленостей. 

Криза 7 років сімейного життя

Головною причиною кризи стає секс, а точніше його нестача або одноманітність. Фізіологічно партнери в самому розквіті сексуальної активності, та їм як ніколи хочеться чогось яскравого й різноманітного. Однак вони настільки добре знають один одного, що про новизну мова вже давно не йде. Це період, коли сім’я частіше стикається зі зрадою.

Саме на цьому етапі багатьом парам важко впоратися без допомоги фахівця, тому звернутися до психотерапевта буде корисно. Він допоможе навчитися не збирати образи, а розв’язувати спірні питання по-дорослому.