Психотерапія – опис методів
Психотерапія це цілий пантеон методів, які «виросли» з небагатьох джерел, але утворили велике розмаїття методів.
У психоаналізі існує багато шкіл та теорій, вони утворюють певну середу, що має єдність та конкурентність. Тому конференції представляють різні погляди на одну і ту саму тему, знайомлять різних людей і збагачують, врешті-решт наш досвід у роботі із надскладною системою у світі – психікою людини.
На моє переконання, кожна пара спеціаліст-клієнт утворює неповторне мереживо думок, переживань, вчинків та конфліктів. І не так важливо, який метод використовує психотерапевт, важливо, якою людиною він є. Це дуже високі вимоги до професіоналізму та особистості терапевта.
Психотерапевтичний альянс
Мені здається, коли утворюється цей психотерапевтичний альянс, тоді будь-які проблеми приносяться в терапію і так чи інакше вирішуються. Коли вибудовується довіра, психотерапевтичний альянс, пацієнти починають із задоволенням і стійкою вірою у психотерапію «приносити» проблеми й отримувати задоволення від їх вирішення. По-суті, ми будуємо довірливі стосунки, де можлива трансформація досвіду. Нові думки, відчуття, вчинки. Таке стає можливим , коли психоаналітик підтримує та пояснює роботу психіки пацієнта, не дивлячись у якому стані він чи вона знаходяться: засмучений чи веселий, агресивний чи добрий. Ми вчимось переживати досвід такий, який він є, і вчитись у нього.
А з чого нам робити життя як не з того що ми маємо в наявності?
Так розвивається творчість і відчуття щастя.