Вчимося керувати негативними емоціями: корисні поради та практики

Тема статьи

Значна частина життєвих проблем має безпосередній зв’язок з невмінням контролювати свої негативні емоції. Дехто в пориві емоційної нестриманості здійснює вчинки, про які потім шкодує. Більше того, якщо протягом тривалого часу відчувати такі негативні емоції, як гнів, тривогу, сум, то існує вірогідність погіршення здоров’я та якості життя.

Вміння працювати над емоціями може розвинути в собі кожна людина. Головне — зрозуміти, що не потрібно придушувати негатив, важливо навчитись його аналізувати та трансформувати.

Чому не варто уникати негативних емоцій

Слід зазначити, що негативні емоції — це не зло. Це всього лише психофізіологічна реакція організму, який таким чином сигналізує нам про проблему.

Коли ми переживаємо раптову втрату, шок, невдачу та інші відчуття, пов’язані з різними подіями в нашому житті, ніколи не потрібно придушувати свій емоційний стан. Чим сильнішими будуть емоції, які ми відчуваємо, тим більше уваги ми будемо звертати на те, що їх викликає.

Саморегуляція психоемоційного стану

Одна із основних навичок, що входять в арсенал свідомих людей — уміння регулювати свої емоції. Процес набуття цієї навички умовно можна розділити на наступні етапи:

  • помітити, що відчуваєш якусь емоцію;
  • визначити на назвати емоцію;
  • спробувати прийняти її та не намагатися одразу її позбутись;
  • якнайкраще вивчити її;
  • спробувати відділитися від емоції;
  • опанувати навички керування емоцією.

Будьте готові до складнощів, які можуть виникати на будь-якому з цих етапів. Але ні в якому разі не здавайтесь.

Перша допомога: що робити при появі негативної емоції

Для покращення свого психоемоційного стану психологи пропонують скористатись наступними порадами:

  1. Сконцентруйтесь на диханні — під час роздратування дихайте повільно та глибоко, це допоможе досягти спокійного та гармонічного стану.
  2. Збільшіть фізичне навантаження — чим інтенсивнішим буде навантаження, тим швидшим буде перехід від негативних думок до концентрації на тому, що відбувається.
  3. Зосередьтесь на реалізації побутових та робочих завдань — повсякденні справи допоможуть відволіктись від проблем і переосмислити те, що відбулося;
  4. Гумор — найкращі ліки. Спробуйте перевести все в жарт. Це допоможе заспокоїтись та розрядити обстановку.

Дотримуючись таких нескладних рекомендацій, ви навчитесь керувати власними емоціями. Це значно спростить вам життя, і головне — наповнить його спокоєм та позитивом.