Психоаналіз

Серцем психоаналізу є «вільні асоціації»

По суті – це розповідь в голос про всі свої думки, почуття, фантазії, страхи чи будь-що у тій формі, в якій вони виникають у свідомості. Таким чином ви занурюєтесь у власний процес мислення який пов’язує (associo — з’єднувати, зв’язувати) одні спогади з іншими.

Психоаналітик не заставляє вас говорити про те, що, на його думку, цікаво чи корисно. Не дає порад. Натомість він вміє слухати й чути що ви кажете, водночас розмірковуючи про процес вашого мислення/буття та власних асоціацій. Такий формат взаємодії на початках є трохи незвичний, проте згодом він дає гарні плоди у вигляді інсайтів та позитивних змін у житті.

В процесі психоаналізу потрібні орієнтири, які будуть втримувати цей процес у певних межах. Такими орієнтирами є концепції поваги, рівності та пошуку правди. Чи інші концепції які виникнуть в процесі аналітичної роботи.

Цей коротенький опис не може описати всі процеси, моделі, складності та результати психоаналізу. Мета цього тексту дати загальний напрямок і ґрунт на якому будуть рости ваші думки та почуття.

Зазвичай, перші сесії призначені для нашого знайомства і представлення, потім справа доходить до з’ясування питань пов’язаних з організацією психотерапії (платня, час, умови, перенесення сесії, скасовування сесій, тривалість тощо). Якщо вам щось не зрозуміло, чи ви вагаєтесь, кажіть про це прямо і розпитуйте.